Przeglądarka ostrzega przed źle zabezpieczoną stroną internetową?

Czy Twoja przeglądarka ostrzega Cię, że połączenie nie jest bezpieczne? O co chodzi? Od stycznia 2017 r. przeglądarki Chrome i Firefox wprowadzają system ostrzegania przed stronami, które nie posiadają certyfikatu SSL. Dostawcy przeglądarek internetowych wprowadzili to rozwiązanie aby pobudzić świadomość użytkowników na temat zabezpieczeń serwisów internetowych oraz zwiększyć ostrożność przy wprowadzaniu danych na stronach WWW.

Certyfikat SSL (ang. Secure Socket Layer) jest narzędziem chroniącym witryny internetowe oraz poufność danych przesyłanych za ich pomocą, poprzez szyfrowanie komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikat SSL jest jedną z usług oferowanych przez dostawców hostingu. Certyfikat zostaje zarejestrowany na konkretną nazwę domeny i zawiera informacje o właścicielu domeny, jego adresie itd. Informacje są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie modyfikować.

Używanie przez serwis, sklep internetowy zabezpieczeń w postaci certyfikatu SSL jest symbolizowane w przeglądarce ikoną kłódki lub zielonego paska w adresie strony internetowej i daje użytkownikowi pewność, że właściciel strony został zweryfikowany przez dostawcę certyfikatu. Certyfikat w dużym stopniu ogranicza ryzyko przechwytywania przekazywanych informacji oraz podszywania się pod przeglądany serwis.

Dla właściciela serwisu, a w szczególności sklepu internetowego, wykupienie certyfikatu SSL nie jest wielkim wydatkiem, a przynosi ogromne korzyści w postaci podniesienia bezpieczeństwa oraz zaufania użytkowników.

Dodaj komentarz
Akceptacja regulaminu - przeczytaj i zaakceptuj.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Script logo