Portret formalny

 • Fot. Artur Adamski dla Kłodzkiej Pracowni Optycznej

  Fot. Artur Adamski dla Kłodzkiej Pracowni Optycznej

Wiele dużych i coraz więcej mniejszych firm zdaje sobie sprawę z tego, że szefowie i pracownicy są twarzą swojej firmy. Niestety, portret formalny nadal kojarzony jest z usztywnionym ujęciem przypominającym zdjęcie do paszportu. Natomiast selfie wykonane smartfonem z ręki nie zapewnia ani jakości, ani charakteru odpowiedniego dla statusu firmy i reprezentującej ją osoby. Zapewne z tych przyczyn wynikają obawy przed publikowaniem swojego wizerunku, zarówno ze strony pracowników jak i zarządów firm. To powinno i może wyglądać inaczej.

 • Fot. Artur Adamski dla Kłodzkiej Pracowni Optycznej

  Fot. Artur Adamski dla Kłodzkiej Pracowni Optycznej

Fotografia (nie tylko) korporacyjna

Ma na celu budowanie profesjonalnego i spójnego wizerunku firmy, zachowującego odpowiednią równowagę pomiędzy należną powagą a przyjaznym odbiorem. Firmy, chcąc zaistnieć na rynku oraz w opinii publicznej, promują nie tylko produkty czy usługi lecz także swoich ekspertów. Portrety osób bezpośrednio odpowiedzialnych za firmę pozwalają nawiązać przyjaźniejszy kontakt z klientem lub kontrahentem. Wizerunek firmy nie jest już bezosobowy. Twarze przedsiębiorców, doradców handlowych czy przedstawicieli wykorzystywane są w różnorodnych publikacjach: od artykułów w branżowych wydawnictwach, przez strony WWW po komentarze w socialmediach.

Socialmedia

W czasach powszechnego używania serwisów społecznościowych, jak Facebook czy Twitter, wizerunek jest powszechnie dostępny - dlatego powinien być na odpowiednim poziomie. Dotyczy to zarówno jakości zdjęcia jak również, mniej lub bardziej wykreowanego, sposobu postrzegania osoby i reprezentowanej przez nią firmy. Na czym może polegać kreacja wizerunku? Raczej nie przepadamy za udawaniem kogoś, kim się nie jest. Po prostu bądź sobą - ale pokaż to w dobrym stylu. Wizerunek powinien być na tyle oficjalny, na ile wymaga tego charakter działalności.

Ważna jest również spójność zdjęć. Ujednolicenie charakteru portretów wykonywanych w ramach wspólnej prezentacji może wyróżnić firmowy fanpage, blog czy profil. Wspólne elementy nie zawsze są takie same. Może to być jednakowy sposób oświetlania czy stylizacji ale już niekoniecznie rodzaj tła czy ubioru. Wszystko zależy od obszaru działań firmy oraz tego, jak chcą być postrzegane portretowane osoby.

Dodaj komentarz
Akceptacja regulaminu - przeczytaj i zaakceptuj.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
 • Więcej
 • Chcesz dowiedzieć się dużo więcej?
  • Oferuję projektowanie i opracowanie grafiki dla różnego rodzaju mediów oraz platform kontaktu z klientami Twojej firmy. Wdrażam szablony graficzne w skryptach Quick.Cms oraz Quich.Cart.

  • To już kilkadziesiąt realizacji opartych o skrypty Quick.Cms i Quick.Cart. Przeczytaj opinie klientów - firm oraz instytucji którym spodobały się proponowane projekty, rozwiązania oraz jakość ich wykonania.

  • Zagadnienia dotyczące prowadzenia stron internetowych, porady dotyczące przygotowania obrazów do publikacji. Nowości w rozwoju skryptów Quick.Cms oraz Quick.Cart.

  • Potrzebujesz szybkiego wyjaśnienia? Skorzystaj z małej bazy krótkich, zwięzłych wyjaśnień definicji oraz pojęć związanych z usługami. Znajdziesz tu także podpowiedzi dotyczące realizacji zadań projektowych.

  • Poznaj warunki i sposoby wykonywania zleceń oraz przebieg pracy nad projektami. Niewielka ilości informacji pozwoli Ci na lepsze przygotowanie się oraz przyspieszy realizację zlecenia.

  • Instrukcje, artykuły i porady dotyczące obsługi skryptów OpenSolution.org oraz dodatkowe informacje pomocne przy zakładaniu i prowadzeniu stron internetowych.

 • Partner OpenSolution.org
 • Wsparcie prawne stron WWW
 • Polecany hosting

 • Odwiedziny

  Dzisiaj 13 | Wszystkie 223116

Script logo