Od lipca 2018 Chrome oznaczy wszystkie strony HTTP jako niebezpieczne

W ciągu ostatnich lat Google prowadziło kampanię na rzecz przechodzenia na protokół HTTPS dla witryn internetowych. Intensywne kampanie informacyjne miały na celu podniesienie poziomu świadomości użytkowników na temat zabezpieczeń. W przeglądarce Google Chrome zaimplementowano mechanizm ostrzegania o poziomie zabezpieczeń witryn. Stopniowo oznaczano coraz większy zbiór stron HTTP jako niezabezpieczone.

Zgodnie z informacją umieszczoną na blogu Google, począwszy od lipca 2018 r., po wydaniu Chrome 68, przeglądarka oznaczy wszystkie witryny posługujące się jeszcze protokołem HTTP jako niebezpieczne i prawdopodobnie nie będzie trzeba długo czekać, a pozostałe przeglądarki zrobią to samo. Nie da się więc dłużej ignorować tematu w odniesieniu do stron firmowych, biznesowych czy sklepów internetowych.

Protokół HTTPS jest już na tyle dostępny u większości dostawców usług hostingu, że warto dodać usługę certyfikatu SSL lub wybrać od razu pakiet z certyfikatem dla nowej usługi. Zastosowanie protokołu HTTPS podwyższa bezpieczeństwo stron ale również odblokowuje ulepszenia wydajności oraz nowe zaawansowane funkcje. Choć sama implementacja certyfikatu SSL nie zawsze jest prosta - to ProjektGraficzny.com oferuje pomoc, a przy nowych wdrożeniach implementacja certyfikatu wchodzi w skład usługi.

Dodaj komentarz
Akceptacja regulaminu - przeczytaj i zaakceptuj.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Script logo