Poprawa jakości wyświetlania - obraz testowy

  • obraz testowy

    obraz testowy

Obraz testowy ułatwiający proste ustawienie w miarę poprawnego obrazu, w zastępstwie braku możliwości profesjonalnej kalibracji monitora. Ułatwi to obiektywną ocenę walorów i barw oglądanych obrazów.

Proszę zapoznać się z poniższym opisem a następnie, po kliknięciu miniatury i powiększeniu obrazu dokonać opisanych korekt wyświetlania. W zależności od rodzaju ekranu należy posługiwać się przyciskami kontrastu i jasności, ustawieniami menu urządzenia oraz/lub ustawieniami programowymi karty graficznej lub systemu.

Należy tak ustawić wartości jasności i kontrastu oraz gammy aby górny prostokąt był jak najbardziej biały a dziesięć pól reprezentujących szarości od 5 do 50% pozostało widocznych, przy czym pierwsze najjaśniejsze pole powinno nieznacznie różnić się od otaczającej je bieli.

Natomiast dolny czarny prostokąt powinien być możliwie najciemniejszy a dziesięć pól reprezentujących szarości od 50 do 95% pozostało widocznych, przy czym ostatnie najciemniejsze pole powinno nieznacznie różnić się od otaczającej je czerni.

Wartości kanałów RGB należy ustawić tak aby tło pod prostokątami wydawało się neutralnie szare, bez przebarwień.

Lepszą ocenę obrazu przy zmianie ustawień można uzyskać wyświetlając obraz testowy na całym ekranie. Pobierz obraz w rozdzielczościach 800x6001024x7681280 x 1024 oraz 1600x1200.

Dodaj komentarz
Akceptacja regulaminu - przeczytaj i zaakceptuj.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Script logo