Dawno uruchomiona strona przestaje poprawnie działać?

Niektóre strony funkcjonują od 5 lat i więcej. Technologia nieustannie się zmienia, również oprogramowanie serwerów na których funkcjonują te strony, zostało przez ten czas wielokrotnie unowocześnione. Jak elektronika codziennego użytku, tak i skrypt strony starzeje się w coraz szybszym tempie. Ze względu na bezpieczeństwo, środowisko pracy serwerów dotychczas wspierające obsługę starszych stron, może zostać przełączone na nowsze a starsze strony mogą przestać funkcjonować.

Problem dotyczy głównie stron funkcjonujących od 5 lat i więcej na systemach Quick.Cms i Quick.Cms.Ext w wersji v2.x i starszych, a także Quick.Cart i Quick.Cart.Ext w wersji v3.x i starszych, nie przystosowanych do nowszego oprogramowania serwerów. Brak unowocześnienia może w niedalekiej przyszłości powodować problemy z bezpieczeństwem oraz współpracą ze zaktualizowanymi środowiskami pracy serwerów. 

Również starsze serwisy internetowe, wykonane na innych systemach, zyskają na innowacyjności po przejściu na najnowsze wersje narzędzi Quick.Cms.Ext i Quick.Cart.Ext. Intuicyjny w obsłudze system wraz z nieustannie unowocześnianymi dodatkami daje coraz więcej możliwości. Również przestarzały czy przyciężki interfejs strony przy tej okazji zostanie odświeżony i dopasowany do urządzeń mobilnych.

Zachęcam do wcześniejszego składania zapytań i zamówienia aktualizacji strony lub sklepu do nowszej wersji systemu. Częściej aktualizowany system CMS zapewni większe bezpieczeństwo strony, zgodność z nowszym oprogramowaniem serwera oraz nadążanie za zmieniającą się technologią i standardami. 

Komentarze

Daniel Hydzik

Większość ludzi zmienia komórki lub samochody co 2-3 lata, a ich stare strony wyglądają jak z epoki kamienia łupanego. Proponuję zmieniać rzadziej samochody czy komórki, a częściej inwestować w stronę. To może przynieść większe korzyści.

Dodaj komentarz
Akceptacja regulaminu - przeczytaj i zaakceptuj.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
 • Więcej
 • Chcesz dowiedzieć się dużo więcej?
  • Oferuję projektowanie i opracowanie grafiki dla różnego rodzaju mediów oraz platform kontaktu z klientami Twojej firmy. Wdrażam szablony graficzne w skryptach Quick.Cms oraz Quich.Cart.

  • To już kilkadziesiąt realizacji opartych o skrypty Quick.Cms i Quick.Cart. Przeczytaj opinie klientów - firm oraz instytucji którym spodobały się proponowane projekty, rozwiązania oraz jakość ich wykonania.

  • Zagadnienia dotyczące prowadzenia stron internetowych, porady dotyczące przygotowania obrazów do publikacji. Nowości w rozwoju skryptów Quick.Cms oraz Quick.Cart.

  • Potrzebujesz szybkiego wyjaśnienia? Skorzystaj z małej bazy krótkich, zwięzłych wyjaśnień definicji oraz pojęć związanych z usługami. Znajdziesz tu także podpowiedzi dotyczące realizacji zadań projektowych.

  • Poznaj warunki i sposoby wykonywania zleceń oraz przebieg pracy nad projektami. Niewielka ilości informacji pozwoli Ci na lepsze przygotowanie się oraz przyspieszy realizację zlecenia.

  • Instrukcje, artykuły i porady dotyczące obsługi skryptów OpenSolution.org oraz dodatkowe informacje pomocne przy zakładaniu i prowadzeniu stron internetowych.

 • Partner OpenSolution.org
 • Wsparcie prawne stron WWW
 • Polecany hosting

 • Odwiedziny

  Dzisiaj 13 | Wszystkie 223116

Script logo